AKADEMICKI ROCK


AKADEMICKI ROCK
Kiedy:
12 Październik 2018@19:00
2018-10-12T19:00:00+02:00
2018-10-12T19:15:00+02:00
Gdzie:
STARA PIWNICA
UL.KRUPNICZA 15
Koszty:
Bez opłat
AKADEMICKI ROCK @ STARA PIWNICA

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta, Tegoroczna edycja Akademickiego ROcKU zostaje rozpoczęta!

Wraz z rozpoczęciem października i rozpoczęciem nowego roku akademickiego, muzyka ponownie wkracza na scenę. Klub muzyczny Stara Piwnica oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego planują Akademicki ROcK rozpocząć z wielką pompą. Na tą chwilę możemy wam się pochwalić, iż zagrają dla was:

– The Great White Lights – na scenie grają razem od 2010 roku. Po debiutanckim krążku „You’re Halfway There” wydanym jeszcze
jako Blue Balls Effect, zespół postanowił zmienić kierunek swoich działań, czerpiąc pełnymi garściami z szerokiego wachlarza muzyki gitarowej. Wynik tych działań już wkrótce, ponieważ już pod nową nazwą grupa właśnie skończyła pracę nad nową, niezatytułowaną jeszcze płytą, nad którą pieczę sprawował Przemysław „Perła” Wejmann – muzyk, realizator i producent odpowiadający za albumy takich wykonawców, jak Acid Drinkers, Muchy, Blade Loki, Spaceslug czy Neony.
Koncert na Akademickim Rocku będzie wyjątkową okazją, by usłyszeć nowy materiał przed jego oficjalną premierą.

– Moskiewska Pożyczka – wrocławska formacja z historią tak długą i nieprostą, że można by napisać książkę. Ich styl można opisać jedynie jako kolektywną potrzebę głębokiej ekspresji. Są inni niż wszyscy, a wszyscy są inni niż oni. Powracają do Starej Piwnicy w odświeżonym składzie i z nowym materiałem. Nikt tak Wam nie opowie o polskim hip-hopie i Akademickim RoCKu jak Moskiewska Pożyczka!

– Mindfak – to pochodząca z Żagania kapela tworząca muzykę z pogranicza groove i thrash metalu. Pierwsze kompozycje były utrzymane w klimatach klasycznego thrashu, lecz z upływem czasu utwory ewoluowały w innym kierunku, a zespół zdecydował, że teksty pisane będą w języku polskim. Mindfak ma na koncie wydaną w 2016 r. EP „Treter”, a także może się poszczycić sukcesami związanymi z bitwami kapel i przeglądami muzycznymi. Do tej pory dzielił scenę z zespołami takimi jak: Kat & Roman Kostrzewski, Supreme Lord, Drown My Day, Materia, czy The Sixpounder. Zespół planuje wydanie LP wiosną 2019 roku.

12.10.2018 – Stara Piwnica, ul.Krupnicza 15 – INAUGURACJA AKADEMICKIEGO ROcKU – NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!
wstęp wolny 🙂