BESIDES


BESIDES
Kiedy:
27 Październik 2018@20:00
2018-10-27T20:00:00+02:00
2018-10-27T20:15:00+02:00
Gdzie:
STARA PIWNICA
UL.KRUPNICZA 15
Koszty:
20 - 30 PLN
BESIDES @ STARA PIWNICA

Zespół Besides powstał w 2011 w Brzeszczach. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu.

W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Liczne pozytywne recenzje oraz koncerty o niepowtarzalnym klimacie, wzbogacone o wizualizację, sprawiły że zespół w krótkim czasie stał się jednym z czołowych przedstawicieli gatunku. Za sprawą warszawskiej Fonografiki została wydana reedycja albumu poszerzona o utwór „Endless”. Muzyka Besides pojawiała się na falach radiowej „Trojki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych.

Po zaledwie dwóch latach od udanego debiutu powstał drugi album Besides – „Everything is”. Płyta, jak mówią sami muzycy, jest bardziej dojrzała i urozmaicona brzmieniowo. Tym razem zespół postawił na brudne brzmienie gitar oraz więcej elektroniki, co sprawia, że nie tylko znajdziemy na niej melancholijne muzyczne pejzaże, które przeważały na debiutanckim krążku, lecz także niespokojne, trzymające w napięciu partie dźwięków. Album składa się z ośmiu premierowych utworów, które po raz kolejny pozwoliły udać się w emocjonalną podróż, uwolnić wyobraźnie i odpłynąć gdzieś „poza”. Produkcją zajął się Maciej Karbowski znany z zespołu Tides From Nebula i Moonglass. Natomiast za szatę graficzną, tak jak w przypadku „We Were So Wrong” odpowiada Danuta Kazimierczak.

Zespół na swoim koncie ma już ponad 150 koncertów w Polsce m.in. z takimi zespołami jak: COMA, Tides From Nebula, Obscure Sphinx, LemON, oraz trasy klubowe zagraniczne, w tym alternatywne festiwale.

Skład:
Paweł Kazimierczak – gitara
Piotr Świąder – Kruszyński – gitara
Artur Łebecki – bas
Bartłomiej Urbańczyk – perkusja

27.10.2018, godz.20.00, Stara Piwnica
ul.Krupnicza 15, Wrocław
bilety :
20 zł – pula I ( pierwsze 50 sztuk, lub do 27.09)
25 zł – przedsprzedaż
30 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne są w klubie Stara Piwnica oraz w kasie biletowej Starego Klasztoru ( od 15.09).
Płatność tylko gotówką.

rezerwacje mailowe: bilety@o2.pl

Zapraszamy!