LETNIA SCENA: IT’S JULY ALREADY


LETNIA SCENA: IT’S JULY ALREADY
Kiedy:
21 Lipiec 2018@19:00
2018-07-21T19:00:00+02:00
2018-07-21T19:15:00+02:00
Gdzie:
STARA PIWNICA
KRUPNICZA 15
Koszty:
Bez opłat
LETNIA SCENA: IT'S JULY ALREADY @ STARA PIWNICA

It’s July Already oczywiście nie lubi odpowiadać na pytania o to, co gra. Mówi się, że zespół inspiruje się amerykańskim folkiem i trudno temu zaprzeczyć. Ale to za mało. Bo jest w historii muzyki taki moment, w którym tenże folk w niezauważalny sposób złączył się z popem i rock and rollem. Kto wie, czy nie jest to dla It’s July Already moment najbardziej znaczący. Za to ukłony dla Dylana, The Band i Velvet Underground.

Ponad dwadzieścia lat później rozpoczął się natomiast etap, w którym dzięki otrzeźwieniu przyniesionym przez punk rock padły ostatnie bastiony zależności od dużych wytwórni i nie trzeba było już być “profesjonalistą”, by mieć zespół. W tym miejscu podziękowania dla Beat Happening i Galaxie 500.

Dodajcie do tej historii bujający rytm, Hammondy i szczyptę zdrowej melancholii. To właśnie It’s July Already.

It’s July Already to również Krzysiek, Piotrek, Michał, Mateusz i Kamila. W marcu 2017 roku została wydana debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu “It’s July Already”, którą w wersji koncertowej prezentowano m.in. na festiwalu Tak Brzmi Miasto 2017. Grupa jest częścią kolektywu i wytwórni Wynik Współpracy, który zrzesza twórców, producentów i organizatorów działających zgodnie z zasadami “Do It Yourself” i “Do It Together”.

„Leaving Home”:
➡ https://www.youtube.com/watch?v=mRo-NmpcSZ8

Utworów It’s July Already posłuchać można za pośrednictwem serwisów streamingowych i na YouTube.
Spotify: http://bit.ly/2p15HBB
Youtube: http://bit.ly/itsjulyalready

Wjazd: FREE