Letnia Scena: Gypsy and the Acid Queen


Kiedy:
21 Lipiec 2017@20:00
2017-07-21T20:00:00+02:00
2017-07-21T20:15:00+02:00
Gdzie:
Stara Piwnica
Krupnicza 15
Koszty:
Bez opłat

Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy Gypsy. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata tworzą klimat lata 69. Koncerty to ciekawe doświadczenie, mimo tego że na scenie jest tylko jedna osoba to są to przeżycie „transcendentalne”

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival, czy City Sounds Showcase we Wrocławiu.

W maju 2016 roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany „Gypsy and the Acid Queen”, który jak pisze wafp!, jest albumem niemal doskonałym, bez skaz i słabych punktów. Materiał z tego właśnie wydawnictwa usłyszymy podczas nadchodzących koncertów.

Facebook: www.facebook.com/gypsyandtheacidqueen
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCV8Hl_ApmoX3U_BISw3zoww/feed

POSŁUCHAJ:

Gypsy and the Acid Queen – Wilk
https://www.youtube.com/watch?v=EBgbsql_seM

Gypsy and the Acid Queen – Wilk (live)
https://www.youtube.com/watch?v=7FQzqsREyzk

Gypsy and the Acid Queen – Fire
https://www.youtube.com/watch?v=l4Shex0D-n8

Wstęp bezpłatny!