RADOGOST, EMERALD SHINE, RUNIKA, DZIEWANNA


RADOGOST, EMERALD  SHINE, RUNIKA, DZIEWANNA
Kiedy:
9 Marzec 2019@19:30
2019-03-09T19:30:00+01:00
2019-03-09T19:45:00+01:00
Gdzie:
STARA PIWNICA
Krupnicza 15
52-443 Wrocław
Polska
Koszty:
40 - 50 PLN
RADOGOST, EMERALD  SHINE, RUNIKA, DZIEWANNA @ STARA PIWNICA | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Zapraszamy na niezwykły koncert! Zagrają dla Was:

Radogost
Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. We wczesnych tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Najnowsze produkcje skręcają w mroczny, dekadencki i surrealistyczny klimat. W części tekstów można odnaleźć Młodopolskiego mistrze upadku – Tadeusza Micińskiego.
https://www.facebook.com/radogostpl/

Emerald Shine
Melodyjny metalowy zespół z Novy Jicin, Czechy. Oprócz typowych instrumentów metalowych, zespół używa elektrycznej harfy, skrzypiec i fletu prostego, oraz łączy kilka stylów wokalnych. Z tekstów piosenek, koncentrując się głównie na tematach fantasy, muzykę Emerald Shine można również określić jako fantasy metal.
https://www.facebook.com/emeraldshineofficial/

Runika
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
https://www.facebook.com/Runikaband

Dziewanna (metalowo)
Wokalistka i kompozytorka folkowa i metalowa. Jej twórczość inspirowana jest „Wiedźminem”, góralszczyzną oraz kulturą morza; wykonuje także muzykę dawną. Utwory Dziewanny to mieszanka skocznych, melodyjnych brzmień stylizowanych na modłę ludową i melancholijnych, ciężkich ballad przywołujących klimat pieśni żeglarskich, średniowiecznych tawern czy grozę Tatr i legend w nich ukrytych. Dziewanna występuje
z różnymi składami: w odsłonie folkmetalowej ogniste riffy i soczysta perkusja przełamane są rzewnymi dźwiękami wiolonczeli i przenikliwymi nutami fletu.

Otwarcie bram: 19:00
Start: 19:30
Bilety: 40/50zł

Do zobaczenia pod sceną!