WIECZÓR FLAMENCO


WIECZÓR FLAMENCO
Kiedy:
31 Marzec 2019@19:00
2019-03-31T19:00:00+02:00
2019-03-31T19:15:00+02:00
Gdzie:
STARA PIWNICA
Krupnicza 15
52-443 Wrocław
Polska
Koszty:
30 PLN
WIECZÓR FLAMENCO @ STARA PIWNICA | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

W ramach cyklu „Wieczory Flamenco we Wrocławiu” zapraszamy na koncert tria: Anna Mendak „Samira”, Niño Soto i Andrzej Lewocki. Zespół zaprezentuje się w murach wrocławskiej Starej Piwnicy. Bilety w cenie 30 PLN dostępne przed koncertem.

Anna Mendak „Samira” – tancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Od ponad 25 lat, występuje na scenie w różnych projektach artystycznych jako „Samira”, dając niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Jest jedną z prekursorek i najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco i tańca orientalnego w Polsce. Prowadzi kursy oraz warsztaty na zaproszenie wielu szkół tańca na terenie całego kraju oraz w trakcie najbardziej znaczących festiwali tańca w kraju i zagranicą. W latach 2008 – 2009 była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Brzucha „Nova Orient” w Katowicach. W 2015 roku była choreografem głównej bohaterki egipskiego baśniowego serialu „Arabian Nights” emitowanego przez telewizję arabską. Wraz z zespołami oraz solowo występuje na wielu festiwalach folkowych, gitarowych i tanecznych, często gości na antenie radia i telewizji.

Niño Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzi z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Etno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Lider zespołu Los Duendes.

Andrzej Lewocki – gitarzysta flamenco. Swoją edukacje muzyczną rozpoczął w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce (Studio Flamenco). Współpracował z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño
Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Współtworzy: Corazon Flamenco i Banda Caravana. Obecnie współpracuje z FlamenCorazonArte (Suspiros, Yo-Sally), Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF (Carmen Concierto), Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską (zmienność Róży), Teatrem Polonia (Flamenco Namiętnie), Teatrem Kamienica (Testament Cnotliwego Rozpustnika) Teatrem Komadia (Zorro – Musical) oraz Teatrem FlamencoArte (Lenguaje de Las Flores). Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny. Producent cajonów KALIXT Cajon.

Wieczór Flamenco w Starej Piwnicy!
Anna Mendak „Samira”, Niño Soto i Andrzej Lewocki
31.03.2019 | 19:00
Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15, Wrocław
Bilety: 30 PLN do kupienia przed koncertem lub w klubie Stara Piwnica (czw-sob)