WIECZÓR ORIENTALNY


WIECZÓR ORIENTALNY
Kiedy:
22 Kwiecień 2018@19:00
2018-04-22T19:00:00+02:00
2018-04-22T19:15:00+02:00
Gdzie:
STARA PIWNICA
Krupnicza 15
Wrocław
Polska
Koszty:
25 - 45 ZŁ
WIECZÓR ORIENTALNY @ STARA PIWNICA | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Wieczór Orientalny z muzyką i tańcem w Starej Piwnicy!

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników tajemniczych wschodnich klimatów na Wieczór Orientalny z muzyką i tańcem!
22 kwietnia w Starej Piwnicy przed wrocławską publicznością zaprezentuje się polsko-orientalny zespół Bukra oraz znana tancerka brzucha i flamenco, Anna Mendak „Samira”.

Bukra (po arabsku „jutro”) to polsko-orientalny zespół, który łączy bliskowschodnie i europejskie brzmienie. Swoją muzyką stara się budować most łączący te dwie kultury.
Bukra gra oryginalne kompozycje autorstwa Tomasza Citaka i Humam Ammari oraz klasyczne utwory arabskie i europejskie w swoich własnych aranżacjach.
Skład zespołu:
Humam Ammari- gitara, śpiew
Nidal Kalboneh – oud, śpiew
Jakub Szwarc -instrumenty perkusyjne
Tomasz Citak-skrzypce

Humam Ammari – pochodzący z Jordanii, piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów piosenek. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Łączy w swojej muzyce styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej, co nadaje jej wyjątkowe brzmienie.
Humam wygrał konkurs Life On Stage 2016 i zagrał na Life Festival Oświęcim na tej samej scenie co Elton John oraz Queen + Adam Lambert.

Tomasz Citak – skrzypek, altowiolista, kompozytor i aranżer.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec i kompozycji. Studiował także kompozycję na Universitat der Kunste w Berlinie.
Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym Poznania, występuje jako instrumentalista w kraju i za granicą.

Nidal Kalboneh – pochodzi z Palestyny, gra na lutni arabskiej (oud) i śpiewa.
Obecnie mieszka w Polsce i jest studentem kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego marzeniem jest powrócić do Palestyny i uczyć przyszłe pokolenia. Walka o pokój, godność naszej wspólnej egzystencji, wzajemne poszanowanie i tolerancje stanowią istotny element jego artystycznego przesłania.

Jakub Szwarc – perkusista, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat. Jest absolwentem szkoły muzycznej II stopnia w klasie perkusji jazzowej, gdzie poznawał tajniki muzyki improwizowanej. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.
Współtworzy 2 projekty muzyczne: The Pineal i Smutne Piosenki, z którymi nagrał swoją debiutancką płytę.

Anna Mendak – Czekaj „Samira”
Tancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”, którego była członkinią przez kilka lat, występując na wielu pokazach i biorąc udział w turniejach w kraju i za granicą. Po kilku latach poszukiwań jej prawdziwą pasją okazały się jednak techniki orientalne i cygańskie. Występowała z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”.
Taniec orientalny w stylu egipskim kształciła pod okiem wielu pedagogów między innymi biorąc udział w kursach i warsztatach w Polsce i zagranicą. Jest jedną z pierwszych tancerek i instruktorek tańca orientalnego w naszym kraju. Na co dzień występuje zarówno solowo jako „Samira” jak i w duecie z egipskim tancerzem Ibrahimem Mahmoudem „Kimo” oraz prowadzi warsztaty na zaproszenie największych festiwali, ośrodków kultury i sztuki oraz szkół tańca w całej Polsce.

W menu Dni Kuchni Orientalne znajdzie się:
ZUPA MOLOKHIA,
KURCZAK TANDORI,
KOFTA WOŁOWA CACIK,
BAZLAMA Z HUMUSEM,
SAŁATKA TABBULA,
a na deser – MUHALLABIAPunktem kulminacyjnym Dni Kuchni Orientalnej będzie Wieczór Orientalny z muzyką i tańcem w niedzielę 22 kwietnia.
Specjalnie dla miłośników tajemniczych wschodnich klimatów wystąpi polsko-orientalny zespół BUKRA oraz znana tancerka brzucha i flamenco, ANNA MENDAK „SAMIRA”.
W programie wieczoru pieśni i tańce z różnych zakątków krajów arabskich.

W dniach 20 – 22 kwietnia restauracja będzie czynna od godz. 14.00 do późnych godzin nocnych.
Istnieje możliwość rezerwacji stolików pod adresem: piwnica@starapiwnica.com.pl

 

22.04.18 godz.19.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
WIECZÓR ORIENTALNY
Bukra & Anna Mendak „Samira”
miejsca siedzące: 40 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 45 zł – w punktach sprzedaży i w dniu koncertu
miejsca stojące: 25 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł – w punktach sprzedaży i w dniu koncertu

Istnieje możliwość rezerwacji stolików pod adresem: piwnica@starapiwnica.com.pl

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl